Naslovnica / ŠPORT / Boleč poraz v domači dvorani

Boleč poraz v domači dvorani

Odbojkarice Calcit Volleyja so v tekmi četrtega kroga Sportklub prve odbojkarske lige za ženske doma  izgubile z OPT banko Branik z 0:3 (-16, -18, -19). V prihodnjem krogu bodo Kamničanke v soboto, ob 17. uri, gostovale pri ekipi SIP Šempeter.

Calcit Volley – OPT banka Branik  0:3 (-16, -18, -19)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik, gledalcev 150, sodnika: Rožej, Kotnik.

Calcit Volley: Špoljarič, Rituper 5 (1 blok), Topič, Šen 10 (2 asa, 1 blok), Najdič, Hutinski 7 (1 blok), Boisa 2 (1 as), Maček 4, Gojak, Pucelj 10, Čižman 3 (2 asa), Kerschenbaum 1 (1 blok). Trener: Bruno Najdič.

OTP banka Branik: Mlakar 15 (3 bloke), K. Milošič 11 (1 as, 2 bloka), Kneževič, Štampar, Ulrih, Danilović 5 (1 as), Senekovič, Cikač, Farkaš, Ramić, N. Milošič 7, Jularić 8 (1 as), Halužan Sagadin 5 (3 ase). Trener: Žiga Kos.

Pred slabimi šestimi meseci so Mariborčanke v športni dvorani Kamnik domači ekipi preprečile, da bi se pred svojimi navijači veselile svojega petega zaporednega naslova državnih prvakinj. Toda le nekaj dni pozneje so se kamniške odbojkarice naslova državnih prvakinj veselile v Mariboru, a vse to je danes že zgodovina. V novem prvenstvu sta bili ekipi pred svojim prvim letošnjim medsebojnim obračunom še brez poraza v domačem prvenstvu, maksimalno število točk pa so imele le Mariborčanke, saj so Kamničanke v prejšnjem krogu GEN-I volley v gosteh premagale v petem nizu.

Začetek uvodnega niza je pripadel domači ekipi, ki je vodila še do izida 8:6, na servis Ize Mlakar pa so gostje prišle do preobrata in vodstva z 10:9. Kamničanke so izid še izenačile na deseti točki, v novih, v še večjih težavah pa so bile na servis Sonje Danilović, ko je Nika Jularić zaključila za 16:10. Do konca niza so prevladovale gostje, čeprav je Bruno Najdič s številnimi menjavami skušal najti dobitno kombinacijo, toda po bloku Mlakarjeve za gostujoče vodstvo z 20:12, je bil prvi, ki ga je končala mariborska korektorica, odločen.

Tudi v drugem nizu so domače odbojkarice prve prišle do dveh točk prednosti 4:2, spet pa je bila Mlakarjeva tista, ki je s servisi povzročala težave kamniškim sprejemalkam. Bankirke so po točki Klara Milošič povedle s 5:4, toda Kamničanke so se hitro vrnile v igro in po napadu Maše Pucelj spet prišle do dveh točk prednosti (9:7). Vendar njihovo veselje ni bilo dolgotrajno, kajti po zaostanku treh točk (13:16), uspešna je bila Žana Ivana Halužan Sagadin, je domači trener Bruno Najdič posegel po polminutnem odmoru. Ko je Halužan Sagadin z asom dosegla novo točko za gostje, nato pa je bila v napadu uspešna še Nika Milošič, je moral Najdič vzeti še drugi polminutni odmor, saj je njegova ekipa zaostajala že za pet točk (15:20). Tudi po njem so bile boljše Mariborčanke, ki so tudi drugi niz zanesljivo dobile.

V začetku tretjega niza so z blokom Halužan Sagadin bankirke pobegnile za tri točke (3:6), a je Asja Šen z dvema zaporednima asoma izid že na šesti točki izenačila. Toda po novih dveh asih Halužan Sagadin, napaki domačih na mreži in napadu Jularićeve je bilo že 14:7 za bankirke. Šele Šenova je po novem polminutnem odmoru niz petih zaporednih točk mariborske ekipe. Do preobrata ni prišlo, kajti Mariborčanke so bile preprosto boljše in so zasluženo dobile prvi letošnji medsebojni derbi.

Izjavi po tekmi

Bruno Najdič, trener Calcit Volleyja: »Tekmo smo začeli dobro, do desete točke smo igrali dobro, nato pa smo po le eni žogi popolnoma padli. Žal se nam to v letošnji sezoni vse prepogosto dogaja in s tem imamo težave iz tekme v tekmo. V tem trenutku nismo dorasli Mariborčankam, ki so naredile korak, dva naprej, mi pa smo šli korak nazaj. Na nas je, da delamo dalje, treniramo dalje ter skušamo tehnično napredovati. Za zdaj imamo premalo agresivno ekipo, borbeno ekipo, to pa je projekt, ki ga je s treningom težko narediti. Na meni kot trenerju je, da ekipo spravim na višjo raven.«

Žiga Kos, trener OTP banka Branik: »Začeli smo nekoliko medlo, v nadaljevanju pa smo bili i točke v točko boljši. Ves čas smo imeli dober servis, zadovoljen sem tudi z našim sprejemom, tako da nam je bilo tudi v napadu lažje igrati. Zavedamo pa se, da bo sezona že dolga in že prvi štirje krogi so pokazali, da bo liga letos bolj izenačena, da bo odločala tudi dnevna forma. Mislim, da je bila to naša daleč najboljša tekma v letošnji sezoni, ampak še vedno imamo veliko rezerv, predvsem pa bomo morali biti v določenih situacijah bolj mirni.«