Sinoči so v Matični knjižnici Kamnik znova nekoliko zasrbeli pohodniški oz. romarski podplati, kajti odvil se je prijeten večer ob predstavitvi knjige teologa, informatika in bibliotekarja Jožeta Urbanije – Antonija, ostani v Komposteli.
Za knjigo Jožeta Urbanije bi lahko rekli, da je še ena v vrsti vse večjega števila slovenskih knjig, ki jih napiše, oz. vsaj navdahne znamenita romarska pot v k sv. Jakobu v Kompostelo. Znameniti Camino je prehodilo že kar precej Slovencev, vsaj deloma, ali pa v celoti, pa tudi nekaj Kamničanov. Zato ni bilo nič nenavadnega, da nas je par nekaj takšnih, ki smo si obrusili podplate na tej, slabih 800 kilometrov dolgi poti, prisotnih tudi v dvorani knjižnice, kajti priložnosti za obujanje lepih spominov na kak mesec dni pešačenja, pač ne gre zamuditi.
Ker je nekaj žuljev na dolgi romarski poti pred leti pridelala tudi ravnateljica kamniške knjižnice Breda Podbrežnik – Vukmir, ji je bilo vodenje tokratnega pogovornega večera najbrž še toliko lažje in prijetnejše, zato je iz svojega gosta znala izvabiti prenekatero zanimivost in podrobnost o poti, ki človeka na nek način kar pokliče. S svojimi utrinki, vtisi in doživetji s Camina, ki ga vsak doživi po svoje, pa so rade volje postregli tudi obiskovalci, kar je dalo večeru še pestrejšo noto.
Knjiga Jožeta Urbanije, Antonija, ostani v Komposteli, ki ni klasičen potopis, ampak romanizirana zgodba o samoiskanju in vedno nedorečenem odnosu med moškim in žensko, je izšla pri Celjski Mohorjevi družbi, v zbirki Slovenske večernice, knjigo, pa si je moč izposoditi tudi v kamniški knjižnici.