Program 47. Dnevov narodnih noš in oblačilne dediščine v soboto, 9. septembra 2017.
Šutna, Maistrova ulica, Glavni trg
Od 10.00 dalje.
- Sejem domače in umetnostne obrti
- Sejemska prodaja
- Diversity-express yourself
- Sejem ustvarjalcev
Park Evropa
16.00 – 19.00
V Parku Evropa bo na letošnjih Dnevih narodnih noš živahno. Poleg bralnega kotička Knjižnice Kamnik in otroških delavnic z Reciklarnico boste med drevesi odkrivali tudi ljubke živali na razstavi malih živali, ki bo pripravljena v sodelovanju s Kmetijo Orion. Obenem se boste lahko zabavali ob improviziranih nastopih ImproIger. Z njimi bodo nastajale zgodbe, o katerih bodo odločali obiskovalci, zato v park velja priti s kopico dobrih idej.
Oder pri Kavarni Veronika
9.00 12. tekmovanje harmonikarjev za pokal narodnih noš
12:30 oziroma po končanem tekmovanju: Televizijska oddaja Gostilna Pr’ Francet
17.00 Stand up: Andrej Težak Tešky
V goste prihaja naš znani stand up komik, dobrodelnik in tekač na dolge proge Andrej Težak – Tešky, ki se v svojih nastopih rad šali na svoj račun, s svojim inteligentnim humorjem pa zapeljuje občinstvo že vrsto let.
Trg Svobode
9.00 – 16.00 Družinska ura članov AMZS in AMD Kamnik.
Gre za prometno-preventivno akcijo s ciljem ozaveščanja udeležencev cestnega prometa in spoštovanja cestno-prometnih predpisov.
Glavni oder na Glavnem trgu
10.00 Godba ljubljanskih veteranov
11.00 Nastopi folklornih in etno skupin.
Nastopile bodo Folklorna skupina Ponikve (Dolenjska), Folklorna skupina Cof (Ljubljana), Srakova banda (Prekmurje) in Skupina Vruja (Slovenska Istra).
15.00 12. Tekmovanje harmonikarjev za pokal narodnih noš- finale
16.45 Kumske punce
17.45 Extra kvintet
18.45 Akademska folklorna skupina Marolt: modna revija oblačilnih tipov v preteklosti na slovenskem
Akademska folklorna skupina France Marolt bo letos predstavila najlepše oblačilne kose iz svojega bogatega fundusa folklornih kostumov. Potovali bomo med alpsko oblačilno kulturo, ki je bila na Slovenskem najbolj razširjena. Nato se bomo podali v mediteranski prostor, kjer bodo predstavili krojenje oblačil, kot so ga poznali še v srednjem veku. Za konec pa ne bi mogli niti mimo panonske oblačilne dediščine, najbolj poznane po prevladujočem materialu iz katerega so izdelovali oblačila-lanenem platnu. Večer bodo obogatili tudi z glasbo, kot so jo poznali že v 19. stoletju.