Drugi dan festivala Kamfest 2020 bo postregel z dvema novima prizoriščema: Večernim odrom v Parku Evropa na katerem nas bodo zabavali Pantaloons in Odrom Zaprice, kjer nas bodo Musica Aeterna: Cappella Justinopolitana popeljali v slovensko Istro.
Organizator naproša vse obiskovalce, naj na prireditve ne hodijo bolni, naj ohranjajo medsebojno razdaljo in se ravnajo po navodilih, ki bodo nameščena ob vhodu na prizorišča ter znotraj le-teh.
Program drugega festivalskega dne
08:00 – Ivan Mitrevski: Volkulja Bela in čarobni gozd (Zid ob Kreativni četrti Barutana)
Okoljsko in družbeno osveščena volkulja Bela, ki bralke in bralce lokalnega časopisa redno nagovarja se tokrat predstavi v celotnem stripu. Skoraj trideset metrov dolga bralna inštalacija bo bralcem na voljo do konca avgusta.
Na zidu, ki ločuje Smodnišnico in Dom kulture Kamnik si bo vsak festivalski dan mogoče ogledati razstavo stripov kamniškega striparja Ivana Mitrevskega. Razstavo povezuje volkulja iz kamniških gozdov, ki pravi da moramo svet ohraniti in ubraniti za vse, ki pridejo za nami, saj se nam, pisan in bogat, ponuja sam po sebi. Vabljeni, da si pobliže pogledate in preberete to napeto eko kriminalko z Belo v glavni vlogi
08:00 – Dušan Letnar: Ulična razstava fotografij iz barutane (Zid ob Kreativni četrti Barutana)
Skrivnostno prepovedano mesto, ki je od sredine 19. stoletja burilo duhove in domišljijo lokalnim prebivalcem, se je slabih deset let nazaj odprlo.
Rezultat je uničena vrtna in kulturna krajina in kup novih zgodb, dobrih in slabih, ki se bodo razvijale v naslednjih letih. Dušan Letnar je še ujel nekaj pomembnih utrinkov v svoj fotografski aparat.
12:00 – POGLED skozi MUZEJ v GALERIJO: Zadnji pogled (Galerija Pogled)
Polona Lovšin: ogled razstave ilustracij in utrinkov iz karantene v Galeriji Pogled.
V Galeriji Pogled so na ogled Polonine izvirne ilustracije in knjižne izdaje slikanic ter najnovejši vsakodnevni zapisi, ki se porajajo kot odziv avtorice na sočasne dogodke v njenem zasebnem in javnem življenju. Ob tej priložnosti smo izdali tudi katalog, ki ga je oblikoval Vladimir Ristić, besedilo pa je prispevala kustosinja razstave Saše Bučan.
17:00 – Diversity sejem (Glavni trg)
Kamfesta si ni mogoče predstavljati brez koncertov in festivalskega vzdušja, ki za dober teden prevzame ožilje mesta.
Le-tega pa ni moč doseči z umanjkanjem sejma, ki že dolga leta nastaja v organizaciji Diversity – express yourself. Ponovno bodo Glavni trg vse do Samčevega predora krasile mize, polne unikatnih izdelkov, ki poleg natančne izdelave v sebi nosijo tudi izjemne zgodbe.
18:00 – Hiša otrok in umetnosti: To ni pika! (Otroški oder)
Deček in deklica se igrata s črkami. Sestavljata svoji imeni. Toda ko po nesreči izpišeta besedo POK se vse njune črke raztreščijo.
Najdeta samo črko O in z njeno pomočjo vstopita v deželo črk. Potujeta med deželami črk, kjer vsaka črka živi po svoje – T-ji so tovarna, E je notno črtovje, D je družinsko drevo …
18:00 in 19:00 – Nina Koželj: Koruzno polje (KČ Barutana)
Vsak dan ob 18.00 in 19.00 v prostorih Kreativne četrti Barutana. Ogled je možen v sklopu vodenih ogledov po Kreativni četrti Barutana.
Na festivalu KAMfest bo vizualna umetnica Nina Koželj predstavila delo iz cikla OSTANI TAKO DOLGO KOT ŽELIŠ – Koruzno polje, v katerem obiskovalci lahko posegajo v osebni prostor skulptur a s tem sprožajo nehoten neprijeten fizičen odziv lastnega telesa. Gre za elektrificirano prostorsko postavitev, narejeno iz trakov pašne ograje in električnega pastirja, ki ponazarjajo koruzno polje, v naravni velikosti. Koruzno polje sega v višino skoraj 2 metra, natančno izvezene rastline koruze pa se bohotijo pod koruznimi storži. Ob nizkonapetostnih električnih pulzih koruzno polje prasketa.
20:00 – Fed Horses (Mestni oder)
Logaški arsenal glasbenikov se je po več letih ustalil v skupino Fed Horses, ki s svojim zvokom že dlje opozarjajo slovensko glasbeno sceno s svojim ljudskim melosom, zanimivim pristopom h country glasbi in radijsko izpiljeno zvočno podobo.
Na koncertih preigravajo avtorske skladbe, ki na svojstven način koketirajo s country glasbo, na katero lepijo vplive americane, indieja in popa, s čimer se verno približujejo zgledom z one strani luže. V zadnjih letih so se posvečali predvsem epizodnim, a dovršenim izdajam singlov, medtem ko je leta 2018 skladba Sinner z istoimenskega EP-ja postala druga največkrat predvajana pesem na Valu 202.
20:30 – Projekcija nagrajenih del Festivala svobodne video produkcije (KČ Barutana)
V letošnjem februarju se je v prostorih Mladinskega centra Kotlovnica odvil že 7. Festival svobodne video produkcije.
Na festivalski projekciji se je od prejetih 53 predvajalo 39 izbranih video del. Festival ni žanrsko opredeljen, iščejo pa se, poleg vsebine, tudi presežki v uporabi produkcijskih tehnik in načinov izdelave del, razvoj video produkcije in deljenje izkušenj. Ob zaključku festivala je strokovna komisija podelila štiri priznanja izstopajočim delom, ki bodo predstavljena na Kamfestu.
21:00 – Pantaloons (Večerni oder)
Pleh banda pod imenom Pantaloons trio je nastala znotraj zasedbe Chili Brass Band.
Zima leta 2016 jim je prinesla prvo kompozicijo, ta pa je odprla vrata še drugim avtorskim delom, ki počasi polnijo njihov repertoar. Njihova glasba diši po svirkah balkanskih trubačev s pridihom mladostne londonske jazz scene, začinjena je z vplivi jazza, funka, breakbeata, dubstepa in še česa. V letu 2019 so kot izbranci Radia Študent v okviru Klubskega Maratona imeli priložnost razdivjati slovensko glasbeno sceno, leta 2020 pa so s podporo INES#talent 2020 sezono otvorili z nastopom na festivalu MENT.
21:00 – Musica Aeterna: Cappella Justinopolitana (Oder Zaprice)
Cappella Justinopolitana je ansambel, ki izvaja staro glasbo iz slovenske Istre.
Ustanovitelj zasedbe je Marino Kranjac, glasbenik, ki se z raziskovalno vnemo posveča iskanju preteklosti istrske glasbe. Začel je pri ljudski zvrsti, pot restavriranja glasbenih praks pa ga vodi nazaj v srednjeveško in renesančno kulturo istrskega ter širšega sredozemskega območja. V ansamblu je združil mlade glasbenike svojega okolja, ki igrajo z avtentičnimi replikami historičnih glasbil.