Program šestega dne kamniškega festivalskega rajanja Kamfest 2016.
17:00 – Diversity in KUFR sejem (Glavni trg)
18:00 – Čupakabra na Mesecu (Otroški oder)
Ekspedicija najpogumnejših klovnov-astronavtov se poda na najnevarnejšo pustolovščino na svetu. Na Mesecu so se namreč pojavila neznana leteča bitja, ki pripravljajo invazijo na park. Fourklor, Čupakabra in Mosquito teater ponovno združujejo moči v zanimivi cirkuški pustolovščini.
19:00 – Jam session in impro skupina ETA (Park mladih – Park Evropa)
Sreda je namenjena tistim, ki se znajdejo brez not in scenarija. Odprt oder za vse glasbenike, ki bi radi zimproviziravli tresljaje ušesnih bobenčkov – kitaro, bas, bobne in mikrofon doniramo mi, eksotične instrumente pa prinesite sami.
Spomladi se je sveže zbrana skupina improvizatorjev, ki so bivši ali sedanji člani skupine ETA, v Kotlovnici že dvakrat predstavila z večeri improvizacije. S poletjem pa prihajajo v Park mladih. Improvizatorji ne poznajo vnaprej pripravljenih scenarijev, pač pa vse zgodbe nastanejo v danem trenutku. Pred vami bodo zaigrali različne improvizacijske formate, katerih zgodbe boste izbrali prav vi. Če vas ni strah, pridite v Park mladih, ko bodo improvizatorji dvignili prah!
19:00 – Helena Sterle: Kdor izbira izbirek dobi – pravljica o izbirčni princesi (Keršmančev park)
19:30 – Vokalna skupina Gallina (Samčev predor)
koncert ženskega vokalnega kvarteta
Kvartet deklet je nastal leta 2010, veliko pozornosti pa daje predvsem izvajanju slovenske ljudske in umetne glasbe, skladbam svetovne zborovske literature od renesanse do sodobnosti, skladbam zlatega časa slovenske popevke, na repertoarju pa se najdejo tudi tuje skladbe vokalnega jazza in popa. Skupina je v preteklih letih prejela številna priznanja v Sloveniji in tudi tujini, leta 2014 pa je izdala tudi svoj prvi plošček z naslovom Kurje gospe. V Gallini pod umetniškim vodstvom Ane Erčulj pojejo Maša Simčič (sopran), Urška Banovec (sopran), Ana Plemenitaš (alt) in Višnja Fičor (alt).
20:15 – Jani Kovačič in Ana Pupedan: Besne pesmi (Glavni oder)
Jani Kovačič piše cinične posmehljivke, politične štorije, spevne pesmi. Decembra 2013 je združil moči s pivško zasedbo Ana Pupedan, ki zase pravijo, da so ravno prav surovi za Besne pesmi. Pesmi bi težko bile še bolj aktualne – govorijo o zdajšnjih razmerah, o jezi in besu nad dogajanjem. Ubesedenje težav je po mnenju kolektiva, združenega pod imenom Janai Kopupevadančič, prvi korak k rešitvi le-teh.
Pesmi so narejene tako, da grejo čim hitreje v uho in še dolgo bodo odzavnjale tudi v ušesih kamniške publike.
21:00 – Pest besed: Večer slam poezije (Oder v parku)
Slam poezija se je v Sloveniji pojavila tudi mestu, kjer domuje Kamfest. Koncept slam poezije predstavlja pesniški mogoboj, na katerem še neuveljavljeni in tudi že uveljavljeni stihoklepci stremijo k čim bolj inovativnem in doživetem interpretiranju poezije, njihovo umetniško prepričljivost pa presodi publika, ki je v vlogi sodnika. Na odru v parku se bo odvil veličasten in udaren zaključni dogodek letošnje kamniške slamovske scene.
22:00 – Gomme de Jour (Jazz Zaprice)
Robert Jukič – bas, Igor Matkovič – trobenta, Jani Moder – kitara in Žiga Kožar – bobni
Basist, aranžer, skladatelj Robert Jukič je eden najbolj vsestranskih slovenskih ustvarjalcev. Od mladostnega rockerja je prehodil glasbeno pot do jazzovskega kontrabasista in se povzpel do današnjega univerzalnega ustvarjalca različnih žanrov. Različni glasbeni vplivi se manifestirajo na kar devetih samostojnih albumih, ki se raztezajo od jazza, rocka, countryja, klasike preko alter popa do šansona in glasb sveta.
Gomme de Jour pa se imenuje njegov novi kvartet, v katerem se Jukič, v poplavi informacij in tem, ki nas držijo v krču, podaja v novo izventelesno glasbeno raziskovalno poglavje v družbi treh vrhunskih mušketirjev: kitarista Janija Modra, trobentača Igorja Matkovića in bobnarja Žige Kožarja.
22:00 – Na lepem prijazni (Večerni oder)
Na lepem prijazni v koncertnem nastopu predstavljajo glasbeno uprizoritev melodramatske pravljične grozljivke Srceder. Groteskne, absurdne, satirične vsebine drame in pesniškega jezika spretno spreminjajo v glasbeno melodiko in s tem ustvarjajo novo dimenzijo percepcije.