Naslovnica / Napovedi in obvestila / Jadranje za jutri 2016: Otroci s posebnimi potrebami bodo jadrali tudi letos

Jadranje za jutri 2016: Otroci s posebnimi potrebami bodo jadrali tudi letos

Športno društvo SAPPA iz Kamnika tudi letos namerava izvesti svoj izobraževalno-terapevtski projekt Jadranje za jutri, ki je namenjen otrokom z motnjami v telesnem in duševnem razvoju. Že sedmi tovrstni projekt bo potekal v času od 25. do 28. maja v marini Veruda pri Puli.

IMG_0409

Otroci oz. mladostniki s posebnimi potrebami so enak, enakopraven in enakovreden del družbe, ki lahko v družbeno življenje prispeva svoje moči, znanje, talente ter s tem obogati življenje katerekoli družbe. Vendar pa lahko v vsakdanjem življenju pogosto opazimo, da prihaja do neenakosti pri obravnavanju na različnih ravneh družbenega življenja. Prav zato jim je treba nameniti posebno skrb in pozornost in prav to s svojim projektom uresničuje tudi ŠD SAPPA. Vsi člani društva, tako kot na vseh dosedanjih projektih, opravljamo vsa organizacijska in izvedbena pomorska dela povsem volontersko oz. prostovoljno.

IMG_7367

V letošnji 4-dnevni projekt bo vključeno 6 jadrnic. Na vsaki jadrnici bo 6 otrok oziroma mladostnikov, dva pedagoga – spremljevalca ter dva oziroma trije člani posadke. Svojo udeležbo na letošnjem projektu so potrdile naslednje vzgojno-izobraževalne ustanove za otroke oz. mladostnike s posebnimi potrebami:

  •  OŠ Jela Janežiča Škofja Loka
  •  Vzgojni zavod Kranj
  •  OŠ Preska Medvode, podružnična enota OŠ Topol
  •  OŠ Roje Domžale
  •  Zavod za slepo in slabovidno mladino Ljubljana
  •  Zavod za gluhe in naglušne Ljubljana

Jadra se približno do 5 ur dnevno po vnaprej začrtani poti in v skladu z vremenskimi razmerami. Pod mentorstvom krmarja/skipperja se vsi udeleženci jadranja preizkusijo v vseh pomožnih nalogah pri obvladovanju jadrnice. Ves čas jadranja vsi aktivno sodelujejo, in sicer tako, da se enakovredno izmenjujejo pri vseh opravilih – od krmarjenja, obvladovanja jader do eventualne priprave obroka.

Jadranje z vrstniki je za otroke s posebnimi potrebami nepozabno doživetje, s strokovnim in timskim pedagoškim delom pa se v tem času doseže takšna socialna dinamika skupine, za kakršno bi v običajnih pogojih življenja in dela v šoli potrebovali več mesecev, saj jih spomin na to doživetje spremlja vse življenje…

Brane Vrankar,
ŠD Sappa

Portal Kamnik.info za svoje delovanje uporablja piškotke. S piškotki zagotavljamo boljšo uporabniško izkušnjo, enostavnejši pregled vsebin, analizo uporabe, oglasne sisteme in funkcionalnosti strani. S klikom na »Sprejmi piškotke« dovoljujete uporabo vseh piškotkov. Piškotke za posamezne namene lahko izberete in urejate s klikom na »Nastavitve«.

Close Popup
Privacy Settings saved!
Nastavitev piškotkov

Spletno mesto uporablja piškotke za izboljšanje vaše izkušnje med krmarjenjem po spletnem mestu. Od tega so piškotki, ki so razvrščeni glede na namen, shranjeni v vašem brskalniku, saj pripomorejo k boljšemu delovanju osnovnih funkcionalnosti spletnega mesta. Uporabljamo tudi piškotke tretjih oseb oz. zunanjih partnerjev, kot so denimo Google ter družabnih omrežji, kot je Facebook. Ti piškotki nam pomagajo pri vodenju statistike obiska in oglaševanja. Omenjeni piškotki bodo shranjeni v vašem brskalniku samo z vašim soglasjem. Piškotke lahko tudi onemogočite, kar pa lahko vpliva na delovanje oz. izgled same strani.

Piškotki, ki so nujno potrebni za pravilno delovanje spletne strani. Teh piškotkov ni mogoče zavrniti.

Nujni piškotki
Za nemoteno delovanje portala uporabljamo sledeče nujne piškotke:
  • wordpress_test_cookie
  • wordpress_logged_in_
  • wordpress_sec

Save
Shrani nastavitve