Naslovnica / ŠPORT / Kamniški odbojkarji še naprej nizajo poraze

Kamniški odbojkarji še naprej nizajo poraze

Odbojkarji Calcit Volley so v tekmi četrtega kroga Sportklub prve odbojkarske za moške doma izgubili z 1:3 (-21, 22, -23, -20) proti ekipi Merkur Triglav. V prihodnjem krogu bodo Kamničan gostovali na Ravnah na Koroškem, njihov nasprotni pa bo v sredo, 30. oktobra, ob 19.30, Fužinar SijMetal.

Calcit Volley – Merkur Triglav  1:3 (-21, 22, -23, -20)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik, gledalcev 100, sodnika: Kotnik, Rožej.

Calcit Volley: Karadža Pevc, Podobnik 7 (2 asa, 1 blok), Nanut 4 (1 blok), Lazar 12 (1 as, 1 blok), Sladič, Suhadolnik 5 (1 as, 1 blok), Okroglič 18 (1 blok), Nwachukwu 23 (3 bloke), Oman, Blaževič, Jensterle, Gomez 6 (4 ase, 1 blok), Pavlović 3. Trener: Gašper Ribič.

Merkur Triglav: Sokol, Snedec, Križanič 8 (2 bloka), Vinkovič 30 (2 asa, 1 blok), Tučen 5 (1 blok), Fajfar, Veber, Jančič 22 (1 as, 3 bloke), Šikanič 2 (2 asa), Zalokar, Bregar, Grabec 3 (1 blok). Trener: Sašo Rop.

V minulem krogu so Kamničani še drugič zaporedoma prišli do točke, tokrat v Mariboru, vendar so še vedno brez zmage, na drugi strani so Kranjčani v nedeljo prvič letos ostali praznih rok, saj je bila v petem nizu boljša od njih Krka. Ekipi sta se v pripravljalnem obdobju že pomerili med sabo, boljši so bili kamniški odbojkarji, toda tekme za prvenstvene točke so popolnoma nekaj drugega. V kranjski ekipi je po dveh letih igranja za Calcit Volley prvič proti svoji nekdanji ekipi zaigral Dino Vinkovič, v kamniški pa je proti svojim nekdanjim soigralcem zaigral Maj Nanut.

Po napaki domače ekipe so prvi do dveh točk prednosti prišli gostje (6:4), vendar so z blokom Luke Lazarja domači že na šesti točki izid izenačili, s točko Kelvina Nwachukwuja in blokom Uroša Pavlovića pa sami povedli z 10:8. Sašo Rop, trener gostov, se je odločil za polminutni odmor, njegovi varovanci pa so po napaki kamniških odbojkarjev in točki Vinkoviča spet prišli do dveh točk prednosti (15:13). Za polminutni odmor se je tokrat odločil Gašper Ribič, toda kamniški servis ni bil dovolj učinkovit, da bi prišlo do preobrata. Na točko zaostanka so domači odbojkarji še prišli, ne pa tudi do izenačenja. Še več, z asom Aljoše Šikaniča in novi napaki domače ekipe so Kranjčani vodili že s 23:19. Niz je bil s tem odločen, končal pa se je s točko Jana Karla Jančiča.

Kranjčani so bolje začeli tudi drugi niz, povedli s 3:0, v polminutnem odmoru pa je domači trener povzdignil svoj glas, da bi morda na ta način le prebudil svoje varovance. Na sedmi točki so prvič v drugem nizu izenačili, z dvema zaporednima asoma Julia Gomeza pa prvič povedli (10:8). Nekaj lažje so zadihali po bloku Vida Suhadolnika in vodstvu s 13:10, vendar so Kranjčani izid na 16. točki izenačili, po novi točki Vinkoviča pa povedli z 19:18. Vendar se Kamničani niso sprijaznili s še enim izgubljenim nizom, saj so v končnici zanesljivo niz dobili. Zadnji dve točki je dosegel Nwachukwu.

Tudi v tretjem nizu so bili gostje tisti, ki so z asom Vinkoviča prvi prišli do nekaj višje prednosti (7:4), s točko Bora Križaniča pa že do štirih točk (9:5). Po polminutnem odmoru so se domačini vrnili v igro in z dvema zaporednima asoma Tea Podobnika povedli s 13:12. Toda ne za dolgo, kajti po točki Jančiča so Kranjčani spet pobegnili za dve točki (15:13), vendar se tudi oni niso prav dolgo veselili vodstva. V napeti končnici so Kamničani po točki Luke Lazarja povedli z 21:19, z blokom Vinkoviča pa so Kranjčani izenačili na 21:21, nato pa z njegovim uspešnim napadom prišli do minimalne prednosti. Imeli so tudi dve zaključni žogi, drugo je izkoristil Vinkovič.

Četrti niz je bolje začela domača ekipa, ki je s točko Podobnika povedla z 9:6, vendar so se ji gostje po polminutnem odmoru hitro približali le na točko zaostanka (8:9). Z asom razpoloženega Vinkoviča in napadom Jančiča je do vodstva s 13:12 prišel Triglav. Še bližje svoji tretji letošnji zmagi so bili gostje po novi točki Jančiča in prednosti treh točk (18:15). Do točke zaostanka so Kamničani še prišli, toda Vinkovič je bil zanje nerešljiva uganka. Tekma se je končala z napako domače ekipe.

Izjavi po tekmi

Gašper Ribič, trener Calcit Volley: »Se opravičujem, sem brez besed. Res ne vem, kaj bi po še enem porazu dejal.«

Sašo Rop, trener Merkur Triglava: »Energija v ekipi je odlična, to se vidi na igrišču, včasih me malo ‘sekirajo’, ker so preveč nasmejani, vendar jim kar puščam svobodo. V tekmo smo šli brez pričakovanj, zadnja dva dni nismo niti trenirali, saj je bil Vinkovič bolan, tudi Šikanič ni popolnoma nared, še vedno pa igramo brez svojega kapetana. Je pa absolutno dejstvo, da Kamničani igrajo v krču. Priznati je treba, da so nam oni veliko podarili, niso nas stisnili kot bi nas lahko, mi pa smo igrali sproščeno, nekaj tekem smo že dobili. Upam, da se pozdravimo in gremo naprej.«