Priljubljena kavarna Rotovž, ki se nahaja v eni izmed najstarejših, bržčas pa tudi najlepših ter zgledno obnovljenih kamniških starih hiš, v neposredni soseščini občinske stavbe, je na začetku tedna dobila osveženo podobo, nov zagon in novo lastnico, ki napoveduje, da bosta ponudba in dogajanje v prikupni mestni kavarnici odslej še pestrejša.
Častitljivo stara hiša v središču mesta, ki jo je leta 1464 zgradil kamniški trgovec s kožami Jurlin Seydl, pred nekaj leti pa sta jo, po desetletjih prejšnega samevanja in propadanja, odkupila ter zgledno prenovila zakonca Darko in Silva Malež, ki imata v Sydlovi hiši tudi papirnico, se že od oktobra leta 2012, ko je bila prenovljena ponovno odprta, pomembno vključuje v življenje in utrip starega mestnega jedra Kamnika.
Med dobrodošlimi pridobitvami, ki jih je v mestno življenje vnesla prenovljena hiša, je zagotovo tudi simpatična kavarnica Rotovž, ki je kaj hitro postala priljubljeno in umirjeno zbirališče Kamničank in Kamničanov, še posebej vseh tistih, ki imajo te ali one opravke v sosednji občinski stavbi, v zadnjem času pa se je v njej odvila tudi vrsta manjših, vendar zato nič manj zanimivih prireditev.
Spričo tega je njeno enotedensko zaprtje med rednimi in občasnimi obiskovalci vzbudilo nemalo radovednosti, skrivnost kratkotrajnega zaprtja pa je bila razkrita v ponedeljek, ko je kavarnica, s pogostitvijo in popoldanskim glasbenim programom, znova odprla svoja vrata.
V prejšnjem tednu je kavarna Rotovž namreč zamenjala svojega lastnika, dobila nekoliko osveženo podobo, ki ji daje še bolj prijazno intimen ter skorajda osebni pečat nove lastnice Nine Kenda.
Iz priložnostnega pogovora z Nino Kenda je bilo moč razbrati, da je bil nakup kavarne Rotovž drzna, vendar skrbno pretehtana in premišljena odločitev za katero sta se odločila skupaj z njenim partnerjem. Nina je pred tem namreč pustila svojo, kot je dejala, dobro službo v kateri je bila sicer zadovoljna, vendar je stara služba ni več izpolnjevala, sodeč po žaru zagnanosti, ki je ob pogovoru vel iz njenih besed in oči, pa ji vodenje kavarne predstavlja izziv, ki se ga več kot očitno veseli, nanj pa se je očitno tudi dobro in do podrobnosti pripravila. To je bilo moč namreč moč zaznati že v vzdušju ob ponovnem odprtju Rotovža, katerega stene po novem krasi tudi nostalgičen družinski zaklad, stara dedkova stenska ura, predvsem pa v majhnih, vendar pomembnih in dobrodošlih novih detajlih iz ponudbe in postrežbe, kar nas navdaja z dobrodošlim upanjem, da se lahko že v naprej veselimo še pestrejšega dogajanja v Rotovžu.
Že v tem mesecu se bo na vrtu Rotovža odvilo nekaj nevsiljivih glasbenih dogodkov, v katerih bo glavno vlogo odigral Ninin oče, glasbenik Gojko Kenda, ki je v bližnji Letvici svoj čas Kamničanom uokviril nebroj slik, ki bržčas še vedno krasijo stene kamniških domovanj, v nadaljevanju pa Nina napoveduje, da se bo poskusila povezati z različnimi lokalnimi ustvarjalci ter del kamniškega kulturno-umetniškega utripa prikazati tudi v sproščenem kavarniškem okolju.
Nasploh Nina Kenda pravi, da bo poudarek Rotovža predvsem na »crkljanju« gostov, saj si želi, da bi se gostje v Rotovžu, ob izbrani in kvalitetni ponudbi, počutili dobro in dobrodošlo ter da bi kavarnica postala prijazno družabna dnevna soba mesta v katero hodijo na obisk k prijateljem in znancem.
Pri tem ji bo zagotovo v pomoč tudi prijazno zgovorna natakarica Veronika, ki jo gostje Rotovža poznamo že od prej, natakarici Manca in Tanja ter seveda člani njene družine, še posebej njena sinova, ki sta se, kljub svojim rosno mladim letom, že ob sproščenem odprtju kavarnice, s precejšnjim navdušenjem preizkusila tudi v natakarski vlogi.
Nadejamo se, da uspe Nini Kenda, novi kamniški kavarnarici, tudi v dobrobit pestrejšega utripa mesta, uresničiti kar največ zastavljenih ciljev, na njeni novi poklicni poti, pa ji želimo čim več uspeha.