Naslovnica / NOVICE / Kohezijska voda, kri in blato

Kohezijska voda, kri in blato

Včeraj dopoldne je v Domu kulture Kamnik potekala novinarska konferenca na kateri so župani sedmih občin predstavili projekt odvajanja in čiščenja odpadne vode ter vodooskrbe na širšem Kamniško-Domžalskem območju.

Tiskovna konferenca županov Kamnika, Domžal, Moravč, Mengša, Trzina, Cerkelj in Komenda, na kateri so se jim pridružil še vodja Sektorja za kohezijo Direktorata za vode in investicije Ministrstva za okolje in prostor mag. Blaž Mozetič ter strokovni sodelavci, je bila nekakšno zapovedano oz. nujno zlo, ki je povezano s pridobivanjem kohezijskih oz. evropskih sredstev. Vseh kolobocij že pošteno naveličani župani namreč na tiskovni konferenci niso kazali kakega posebnega navdušenja, kar je po svoje razumljivo, saj obljubljenega denarja, kljub nedavno podpisani pogodbi, katere podpis se je vlekel nerazumljivo dolgo, še vedno ni, zaradi česar morajo občine zalagati lastna sredstva, na račun tega pa že kar nekaj časa trpijo številni drugi, nič manj pomembni občinski projekti.

Na novinarski konferenci ni bilo povedanega nič bistveno novega, župani pa so priložnost, bolj ko ne, izkoristili za zahvalo nosilnim sodelavcem projekta, še posebej kamniškim, ki so v vojni z državnimi birokratskimi mlini res opravili ogromno delo ter manjše jadikovanje nad dolgotrajnostjo in zahtevnostjo vseh postopkov, številnimi ovirami in podobnim, kar pa, kljub vsemu, zagotovo sodi med dela in naloge za katere so bili izvoljeni in za kar so nenazadnje tudi plačani.

V nekaterih občinah, med vodilnimi je, kot nosilka projekta tudi Občina Kamnik, dela izgradnje kanalizacije in vodovodnega omrežja potekajo s polno paro, medtem ko je uspešna realizacija v posameznih občinah še pod velikim vprašajem. Denimo v sosednji Komendi, kjer so morali dela, spričo komajda obvladljive zadolženosti občine, zaradi pomanjkanja sredstev ustaviti. Po besedah župana sosednje občine naj bi se že v kratkem nadaljevala, ampak…

Spričo tega nad projektom, glede na to, da gre za skupni projekt več občin, nad vsem skupaj visi Damoklejev meč vprašanja, kaj se bo zgodilo v primeru, da ena izmed sodelujočih občin svojega dela obveznosti ne uspe izpeljati do konca v roku, saj vemo, da je pridobivanje evropskih sredstev pogojeno z realizacijo, morebitna neizpolnitev vseh obveznosti občin, pa bi lahko morda privedla celo do zahteve po vračanju sredstev.

Pri tem namreč obstaja bojazen, da bi, kot na nosilko projekta preko katere se bodo nakazovala pridobljena sredstva, obveznost vračila najprej padla na Občino Kamnik, četudi bi imela le-ta svoje obveznosti izpolnjene v celoti. Vprašanje je na nek način precej nedorečeno, dasiravno je mag. Blaž Mozetič na vprašanje v zvezi s tem dejal, da naj bi vsaka občina odgovarjala oz. nosila zgolj breme svojih obveznosti, kar je ob tem, da gre za skupni projekt nekako težko verjeti, vendar je Mozetič ob tem dajal, da na kaj takšnega sploh ne smemo misliti, saj naj bi se vsi vpleteni na vso moč trudili, da se kaj takšnega sploh ne bo zgodilo.

V vsakem primeru je potrebno projekt najprej čim hitreje v vseh udeleženih občinah pripeljati do njegove popolne realizacije, pri čemer bi v tem trenutku največ lahko pomagala država, ki bi lahko že končno izkašljala zagotovoljena kohezijska sredstva. Nenazadnje tudi zaradi tega, ker občinam za zalaganje sredstev že močno zmanjkuje denarja, pri vsem skupaj pa gre, kot je dejal župan Trzina, za enega izmed najlepših primerov regijskega povezovanja.

2016-03-17

Portal Kamnik.info za svoje delovanje uporablja piškotke. S piškotki zagotavljamo boljšo uporabniško izkušnjo, enostavnejši pregled vsebin, analizo uporabe, oglasne sisteme in funkcionalnosti strani. S klikom na »Sprejmi piškotke« dovoljujete uporabo vseh piškotkov. Piškotke za posamezne namene lahko izberete in urejate s klikom na »Nastavitve«.

Close Popup
Privacy Settings saved!
Nastavitev piškotkov

Spletno mesto uporablja piškotke za izboljšanje vaše izkušnje med krmarjenjem po spletnem mestu. Od tega so piškotki, ki so razvrščeni glede na namen, shranjeni v vašem brskalniku, saj pripomorejo k boljšemu delovanju osnovnih funkcionalnosti spletnega mesta. Uporabljamo tudi piškotke tretjih oseb oz. zunanjih partnerjev, kot so denimo Google ter družabnih omrežji, kot je Facebook. Ti piškotki nam pomagajo pri vodenju statistike obiska in oglaševanja. Omenjeni piškotki bodo shranjeni v vašem brskalniku samo z vašim soglasjem. Piškotke lahko tudi onemogočite, kar pa lahko vpliva na delovanje oz. izgled same strani.

Piškotki, ki so nujno potrebni za pravilno delovanje spletne strani. Teh piškotkov ni mogoče zavrniti.

Nujni piškotki
Za nemoteno delovanje portala uporabljamo sledeče nujne piškotke:
  • wordpress_test_cookie
  • wordpress_logged_in_
  • wordpress_sec

Piškotki, ki so namenjeni anonimnemu spremljanju obiskanosti in delovanja naše strani.

Google Analytics
Za izboljšanje naše spletne strani sledimo anonimnim uporabniškim informacijam.
  • _ga
  • _gid
  • _gat

Piškotki namenjeni prikazovanju oglasov naših zunanjih oglaševalskih partnerjev.

Google Adwords
Uporabljamo Adwords za beleženje konverzij preko google oglaševanja.

Google Tag Manager
Piškotki namenjeni spremljanju in analizi prometa na spletni strani.

Facebook Pixel
Facebookovi piškotki so potrebni za sledenje povezavam v družabnih medijih in prikaz vtičnikov z vsebinami (fotografije, videi, prenosi v živo...).  
  • m_pixel_ratio
  • presence
  • sb
  • wd
  • xs
  • fr
  • tr
  • c_user
  • datr

Google Adsense
Uporabljamo Google AdSense za prikaz spletnega oglaševanja na naši spletni strani.
  • _tlc
  • _tli
  • _tlp
  • _tlv
  • DSID
  • id
  • IDE

Save
Shrani nastavitve
Exit mobile version
X