Naslovnica / NOVICE / Maloplaninska knjižnica pod krošnjami (vrhov)

Maloplaninska knjižnica pod krošnjami (vrhov)

Ste vedeli, da imamo knjižnico tudi na Mali planini. Domžalski dom na Mali planini namreč že drugo leto zapored vabi v planinsko enoto Knjižnice pod krošnjami? Z dovoljenjem avtorja Boruta Peršolje, poobjavljamo zanimivo zabaven zapis, ki nas vabi, da se na branje podamo tudi nekoliko višje.

Domžalski dom na Mali planini, Kamniško-Savinjske Alpe (1534 m)

 

Napoved za jutri
Jutri bo povečini knjižno, čez dan bo nastajala tekoča berljivost. Popoldne in zvečer bodo možne posamezne črke ali besede. Pihal bo šibak pravopis maloplaninskih smeri. Temperatura na 1534 m bo okoli 15 strani na uro, na 2500 m dober razgled na skoraj 400 krav.

Podatki s samodejnih postaj branja
8.–14. junij: knjig obilo, število ustaljeno
120 let: Planinski vestnik, letošnji starostni jubilant (brez rumenih primesi)
2864: strani gorniške literature
1 ura: hoje, obvezno pred branjem
10h-20h: vsak dan čas za listanje

Domžalski dom: prizorišče maloplaninskega branja. (Fotografija: Borut Peršolja)

Knjižnica pod krošnjami vrhov

Po lanskoletni super izkušnji se od 8. do 14. junija najbolj zelena knjižnica vrača na Malo Planino. Gorniška enota Knjižnice pod krošnjami je še posebej nahrbtniško založena s knjigami s področja gorništva, veliko pisane literature bodo našli tudi najmlajši goroljubci, za katere je pripravljen pripovedovalski dogodek z Ireno Cerar.

 

Knjižne skladovnice: za kratek čas lahko nadomestijo geološke plasti. (Fotografija: Borut Peršolja)

Pri Domžalskem domu je branje, listanje in uživanje na 1534 metrih nadmorske višine prav posebno doživetje!

Zdravilni odmerki branja na idealni nadmorski višini.

Na višini, ki razkadi meglo in prepodi stres, se knjige v pomirjujoči senci smrek in oblakov predstavljajo v svoji najlepši luči. Meditativna tišina, polnokrvni kisik in družba potujočih Mu mlekarn obljubljajo prav posebno doživetje. Knjiga v naravi je pozabljeno zadovoljstvo. In je vir za izjemna gorniška doživetja.

Na planino, kjer je Knjižnica pod krošnjami lani prvič podrla svoj višinski rekord, najbolj strastne knjigogornike vabimo tudi na vikend oddih med 12. in 14. junijem. Rezervacije za nočitev v Domžalskem domu sprejemamo na nabiralnik@divjamisel.org.

SOBOTNI DOGODEK NA MALI PLANINI:

Od zmaja do tolovaja – pravljice iz Kamniških planin / 13. junij ob 11. uri
Velikan – ukletnik, zmaj, divji možje, bele deklice, škratje in ajdi – vsa ta bajeslovna bitja so še pred sodobnimi obiskovalci naseljevala Kamniške planine. Tu izvirajo tudi zlati studenci, h katerim hodijo pit gamsi z zlatimi parkeljci. Samo posebni srečneži pa lahko najdejo votlino z zakladom. Skrivnostne zgodbe iz Kamniških planin bo v eni najlepših pripovedovalskih dvoran pri nas – na cvetočih pobočjih Planine – pripovedovala Irena Cerar, avtorica novega družinskega izletniškega vodnika Kamniške pravljične poti.

 

Kdo bo zapisal njeno zgodbo? (Fotografija: Borut Peršolja)

Knjižnica pod krošnjami je bralni festival, ki celo poletje na navdihujočih lokacijah ponuja brezplačno branje na prostem. Med izbranimi knjigami in revijami so zastopane vse zvrsti in mnogi formati. Glavno vlogo imajo knjižne novosti, ki ponujajo vpogled v najnovejšo knjižno produkcijo.

Zavod Divja misel v sodelovanju s slovenskimi založbami in celo četo podpornikov, partnerjev in prostovoljcev letos organizira enega bolj prepoznavnih nacionalnih projektov širjenja bralne kulture v 11 mestih ter skupaj ponuja kar 18 bralnih otokov brezplačnega branja, listanja in uživanja.

Se še spomnite šolskega spisa?

Uvod: Od doma je šlo težko.

(Fotografija: Borut Peršolja)

 

Jedro: Oči govorijo drugače, kot govorijo usta.

(Fotografija: Borut Peršolja)

 

Sklep: A že moramo iti domov?

(Fotografija: Borut Peršolja)

 

Moje ime je Borut Peršolja in to je bila moja zgodba.

Vir: Razgledi – Blog Boruta Peršolje, kjer najdete tudi kopico drugih, zabavno-zanimivih zapisov. Obisk toplo priporočamo. (http://borut.blog.siol.net/)

2015-06-10

Portal Kamnik.info za svoje delovanje uporablja piškotke. S piškotki zagotavljamo boljšo uporabniško izkušnjo, enostavnejši pregled vsebin, analizo uporabe, oglasne sisteme in funkcionalnosti strani. S klikom na »Sprejmi piškotke« dovoljujete uporabo vseh piškotkov. Piškotke za posamezne namene lahko izberete in urejate s klikom na »Nastavitve«.

Close Popup
Privacy Settings saved!
Nastavitev piškotkov

Spletno mesto uporablja piškotke za izboljšanje vaše izkušnje med krmarjenjem po spletnem mestu. Od tega so piškotki, ki so razvrščeni glede na namen, shranjeni v vašem brskalniku, saj pripomorejo k boljšemu delovanju osnovnih funkcionalnosti spletnega mesta. Uporabljamo tudi piškotke tretjih oseb oz. zunanjih partnerjev, kot so denimo Google ter družabnih omrežji, kot je Facebook. Ti piškotki nam pomagajo pri vodenju statistike obiska in oglaševanja. Omenjeni piškotki bodo shranjeni v vašem brskalniku samo z vašim soglasjem. Piškotke lahko tudi onemogočite, kar pa lahko vpliva na delovanje oz. izgled same strani.

Piškotki, ki so nujno potrebni za pravilno delovanje spletne strani. Teh piškotkov ni mogoče zavrniti.

Nujni piškotki
Za nemoteno delovanje portala uporabljamo sledeče nujne piškotke:
  • wordpress_test_cookie
  • wordpress_logged_in_
  • wordpress_sec

Piškotki, ki so namenjeni anonimnemu spremljanju obiskanosti in delovanja naše strani.

Google Analytics
Za izboljšanje naše spletne strani sledimo anonimnim uporabniškim informacijam.
  • _ga
  • _gid
  • _gat

Piškotki namenjeni prikazovanju oglasov naših zunanjih oglaševalskih partnerjev.

Google Adwords
Uporabljamo Adwords za beleženje konverzij preko google oglaševanja.

Google Tag Manager
Piškotki namenjeni spremljanju in analizi prometa na spletni strani.

Facebook Pixel
Facebookovi piškotki so potrebni za sledenje povezavam v družabnih medijih in prikaz vtičnikov z vsebinami (fotografije, videi, prenosi v živo...).  
  • m_pixel_ratio
  • presence
  • sb
  • wd
  • xs
  • fr
  • tr
  • c_user
  • datr

Google Adsense
Uporabljamo Google AdSense za prikaz spletnega oglaševanja na naši spletni strani.
  • _tlc
  • _tli
  • _tlp
  • _tlv
  • DSID
  • id
  • IDE

Save
Shrani nastavitve
Exit mobile version
X