Arheologi, ki budno spremljajo prenovitvena dela v središču Kamnika, so že naleteli na prve arheološke najdbe.
Četudi je bila ulica med sodiščem in pošto v središču Kamnika v preteklosti že ničkolikokrat prekopana, še vedno skriva vsaj nekaj ohranjenih skrivnosti iz bogate mestne zgodovine, zato najbrž ni nič nenavadnega, da prenovitvena dela v središču mesta potekajo pod skrbnim arheološkim nadzorom.
Kot nam je v mimobežnem srečanju povedal dr. Milan Sagadin s kranjske enote Zavoda za varstvo kulturne dediščine, ki je nedavno tega prejel po Kamničanu Francetu Steletu poimenovano nagrado za življenjsko delo in vrhunske dosežke pri ohranitvi in predstavitvi kulturne dediščine Slovenije, so pri izkopu v bližini »Albrehtove hiše« naleteli na ostanke nekdanjega severnega mestnega obzidja, ki je bilo zgrajeno v srednjem veku. Drugih morebitnih najdb zaenkrat še niso odkrili, po besedah dr. Sagadina, pa glede na to, da je bila omenjena ulica že večkrat prekopana, kakih večjih in pomembnejših arheoloških najdb najbrž ne gre pričakovati.
Še najbolje ohranjen ostanek nekdanjega mestnega obzidja, ki je kasneje povečini končalo kot vir gradbenega materiala, je v mestu moč videti na parkirišču za kamniško policijsko postajo, vendar omenjeni zid bolj ko ne spominja na neugledno in s plevelom preraščeno ruševino, ki ji večina Kamničanov, kljub temu, da je nekdaj varoval mesto, ne pripisuje večjega, še posebej pa ne kakega zgodovinskega pomena.
Se je pa ob izkopu pokazala še ena zanimiva ostalina niti ne tako oddaljene preteklosti, in sicer stara opečnata kanalizacijska kineta, pod katero je nekdaj tekel »šajspoh« oz. mestna kanalizacija, ki spominja in opominja, da je bil Kamnik pred kakimim stoletjem in pol leti precej napredno in za tedanje razmere tudi precej razvito mesto, ki se je ponašalo tudi s kanalizacijo.
Škoda le, da so bili omenjeni kanalizacijski kanali spričo številnih kasnejših prekopov ulice na več mestih poškodovani, saj bi bili lahko, če bi bili še prehodni, zagotovo svojevrstna mestna atrakcija.