Naslovnica / ŠPORT / Odbojkarice tudi v drugi domači tekmi do zmage

Odbojkarice tudi v drugi domači tekmi do zmage

Odbojkarice Calcit Volleyja so v tekmi drugega kroga Sportklub prve odbojkarske lige za ženske doma premagale Luko Koper s 3:1 (16, -21, 19, 18). V prihodnjem krogu bodo Kamničanke gostovale v Novi Gorici pri GEN-I Volleyju.

Calcit Volley – Luka Koper 3:1 (16, -21, 19, 18)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik, gledalcev 100, sodnika: Klinar, Tomec.

Calcit Volley: Špoljarič (L), Rituper 16, Topič, Šen 16, Najdič 2, Hutinski 7, Boisa, Maček 6, Gojak (L), Pucelj 17, Čižman, Kerschenbaum 3. Trener: Bruno Najdič.

Luka Koper: Đukić 9, Božič, Marušič 11, Dakič 1, Kukman 11, Maksić (L), Smrekar 3, Mikša, Vovk 15, Komljanec, Lazar (L), Horolska 7. Trener: Sebastjan Mikša.

V prvem krogu do kamniške odbojkarice doma premagale Ankaran s 3:0, prav tako s 3:0 so pri novinkah v ligi, ekipi Radol’ce slavila Koprčanke, ki jih je pred letošnjo sezono prevzel Sebastjan Mikša. V njihovi ekipi so tudi tri nekdanje odbojkarice Calcit Vollleyja, sestri Marušič, Polona in Špela, poročena Smrekar in Ana Marija Vovk, ki je bila pred tednom dni njihova najbolj učinkovita igralka.
Prvi niz je trajal le 22 minut, po izenačenju Nine Kukman na 2:2 pa so bile ves čas v prednosti domače odbojkarice, ki so z delnim izidom 4:0 povedle z 12:6. Koprčanke so se še približale na štiri točke zaostanka (8:12), nadaljevanje pa je bilo v znamenju Kamničank, ki so po bloku Sare Hutinski spet pobegnile za šest točk (12:6), po dveh zaporednih točkah Asje Šen pa je bilo že 21:11 za Calcit Volley. Zadnjo točko v uvodnem nizu je prispevala Maša Pucelj.

Toda v drugem nizu so svojo kakovost pokazale tudi koprske odbojkarice, ki so s točko Vovkove povedle s 3:0, vodstva pa niso več izpustile iz rok. Na peti točki je Eve Sarah Kerschenbaum izid prvič izenačila, kar je bilo predzadnje izenačenje v tem nizu. Za zadnjega je bila z blokom zaslužna Lara Rituper, toda po njem so gostje s točko Marušičeve spet pobegnile za tri točke (18:15), po napaki Kamničank že za štiri (16:20). Visoke prednosti niso zapravile, še več, prišle so do petih zaključnih žog, tretjo je zaključila Taisija Horolska.

Tudi v začetku tretjega niza je bila pobuda na strani gostujoče ekipe, ki je po napaki domačink povedla s 7:5, vodila pa je še z 8:6. Vendar so se Kamničanke hitro vrnile v igro, Anja Maček je že na osmi točki izid izenačila, Hutinski pa popeljala do vodstva (9:6). Do prve občutnejše prednosti so prišle z novo točko Šenove (14:11), po polminutnem odmoru gostujočega trenerja in bloku Rituperjeve pa je bilo že 17:12. Mikša je vzel še svoj drugi polminutni odmor v tretjem nizu, po njem pa so njegove varovanke dosegle dve zaporedni točki, zato se je za polminutni odmor odločil še Najdič. Ob pravem trenutku, kajti do preobrata ni prišlo, še več, z blokom Mačkove so Kamničanke povedle s 17:12, visoke prednosti pa niso več izpustile iz rok. Tako kot prvi niz je tudi tretjega končala Pucljeva.

Za veselje v domači ekipi je v četrtem nizu poskrbela Šenova, ki je za domače vodstvo s 6:5 dosegla sploh prvi as na tekmi za Calcit Volley. Pred tem so gostje s tremi zaporednimi točkami Koprčanke zaostanek dveh točk spremenile v vodstvo s 5:4. Kamničanke so na servis Mačkove dosegle tri zaporedne točke za vodstvo s 13:9, ki so ga po zaslugi razigrane Rituperjeve povečale na sedem točk (18:11). Ob zbrani igri domače ekipe njihova zmaga ni bila več vprašljiva, tekma se je končala z napako Koprčank na servisu.

Bruno Najdič, trener Calcit Volleyja: »V prvem nizu smo imeli zelo dobro energijo in veliko željo, drugi niz pa je pokazal vse tiste težave, s katerimi se letos soočamo v ekipi. Smo še v iskanju ustvarjanja in iskanja ekipe, tudi nekaterih tehničnih stvari. Na trenutke imam občutek, kot da se bojimo igrati, sicer ne vem, zakaj, in posledično je bil servis katastrofalen, toda na koncu sem zadovoljen s to zmago.

Sebastjan Mikša, trener Luke Kopra: »Čeprav Kamničanke niso dosegle prav veliko asov, so vseeno pritiskale s servisom. Odločalo je to, da so domačinke naredile malo lastnih napak, naša ekipa, za odtenek, kakšno preveč. Ponosen sem na svoje igralke, bi si pa seveda želel kaj več kot le en osvojeni niz in verjamem, da smo tega sposobni. Sezona se je šele začela, delamo dobro, dekleta so prave športnice, profesionalke, čutiti je veliko povezanost med njimi in sem pred nadaljevanjem sezone optimističen. Zavedam pa se, da bomo morali še veliko delati, kajti če noč se ne da nič narediti.