Naslovnica / ŠPORT / Odbojkarice v gosteh do tretje letošnje zmage

Odbojkarice v gosteh do tretje letošnje zmage

Odbojkarice Calcit Volleyja so v tekmi tretjega kroga Sportklub prve odbojkarske lige za ženske v gosteh premagale GEN-I Volleyjem s 3:2  (-13, 17, 21, -21, 7). V prihodnjem krogu bodo že v sredo, 23. oktobra, ob 17.30, gostile OPT bank Branik.

GEN-I Volley – Calcit Volley  2:3 (13, -17, -21, 21, -7)

Nova Gorica – Dvorana OŠ Milojke Štrukelj, gledalcev 150, sodnika: Markelj, Kern.

GEN-I Volley: Koren 8, Langegger 11, Frelih 13, Šuligoj, Žužek, Forštnarič, Godec 4, Gornjec Hodnik 6, Blažič 11, Filipič (L), Vukčević 17, Podbršček, Olijnik 4. Trener: Vasja Samec Lipicer.

Calcit Volley: Špoljarič (L), Rituper 16, Topič, Šen 14, Najdič 2, Hutinski 11, Boisa, Maček 17, Gojak (L), Pucelj, Čižman, Kerschenbaum 13. Trener: Bruno Najdič.

Aktualne državne prvakinje so letošnjo sezono začele z dvema domačima zmagama, na drugi strani so Novogoričanke doma premagale Grosuplje, v minulem krogu pa nepričakovano ostale praznih rok v Radovljici proti novinkam v ligi. V pripravah na novo sezono so bile na turnirju v Novi Gorici domače odbojkarice boljše od kamniških, prvenstveni obračun pa je v petem nizu pripadel odbojkaricam Calcit Volleyja, ki so igrale brez poškodovane Maše Pucelj.

V uvodnem nizu so do prve večje prednosti prišle domače odbojkarice, ki so po točki Nevenke Vukčević povedle z 10:7, po asu Eve Sarah Kerschenbaum pa so Kamničanke prišle do le točke zaostanka (12:13). Ko se je pričakovalo izenačeno nadaljevanje niza, so gostujoče odbojkarice zašle v velike težave. Niti ne toliko s sprejemom, kot z učinkovitostjo v napadu. Po napaki domače ekipe je bilo 15:13 za GEN-I Volley, ki je z uspešnim napadom svoje kapetanke, Pie Blažič prišla do treh točk prednosti, nato pa Kamničanke niso več osvojile točke. Na servisu za novogoriško ekipo je bila Viktorija Olijnik. Ukrajinska podajalka je izvajala kar devet zaporednih začetnih udarcev. Kamniški napad je bil le 22-odstoten, novogoriški pa 44-odstoten, kar dovolj zgovorno govori, kje so bili vzroki za slab niz Calcit Volleyja.

Toda v drugem nizu se je položaj na igrišču spremenil, saj so v težave zašle varovanke domačega trenerja Vasje Samca Lipicerja. Gostje so do odločilne prednosti prišle na servis edine kamniške tujke, Kershenbaumove, ko je bila za vodstvo z 9:2 uspešna Anja Maček. Za novo najvišje vodstvo Kamničanke je poskrbela Lara Rituper (12:3), nato pa s prvim gostujočim blokom na tekmi še Sara Hutinski (15:5). Niz je bil s tem odločen, s četrto zaključno žogo pa ga je končala Asja Šen.

V tretjem nizu so Kamničanke še vodile s 6:5, toda na servis Olijnikove so Novogoričanke z njenim asom prve prišle do dveh točk prednosti (8:6). Da se ni ponovila zgodba iz uvodnega niza, je po polminutnem odmoru poskrbela Lara Rituper. Toda po novem bloku domače ekipe, šestem na tekmi, tretjem Vukčevićeve, mlade črnogorske korektorice, je bilo 10:7 za GEN-I Volley. Za izenačenje na 12. točki sta bili zaslužni Kershenbaumova z dvema zaporednima točkama in Hutinskijeva z asom. Za polminutni odmor se je tokrat odločil domači trener, v izenačenem nadaljevanju so bile pred vstopom v končnico v nekaj boljšem položaju gostje, ki so po asu Sara Najdič povedle z 19:17, toda z blokom so Novogoričanke izid že na 19. točki izenačile. V končnici so Kamničanke na servis Neje Čižman domačinkam pobegnile za štiri točke (23:19), kar je bilo po napaki domačih odbojkaric dovolj za vodstvo z 2:1 v nizih.

Tudi v četrtem nizu je bil Samec Lipicer tisti, ki je prvi posegel po polminutnem odmoru, ko so Kamničanke na servis Najdičeve po točki zaostanka prišle do vodstva z 9:7. Po vrnitvi na igrišče so gostje po napaki domačih dosegle novo točko, do nove najvišje prednosti pa so prišle še po eni napaki Novogoričank (14:10). Vendar se je domača ekipa hitro vrnila v igro. Tia Koren je izenačila na 16:16, za vodstvo s 17:16 pa je bila zaslužna Olijnikova. V končnici niza so prevladovale domače odbojkarice, ki so z napadom Polone Frelih izkoristile tretjo zaključno žogo, v kamniški ekipi pa so bile spet največje težave z učinkovitostjo v napadu.

V začetku petega niza je po točki Mačkove bolje kazalo kamniški ekipi, ki je povedla s 5:2, ki je po polminutnem odmoru domačink dosegla še eno točko. Čeprav so Novogoričanke nato dosegle dve zaporedni točki, so z uspešnim napadom Rituperjeve Kamničanke na menjavo strani vseeno odšle s štirimi točkami prednosti. Po menjavi strani bila odbojkarice Calcit Volleyja dovolj zbrane, da so prišle do zanesljive zmage, ki jo je z blokom potrdila Hutinskijeva.

Izjava po tekmi

Bruno Najdič, trener Calcit Volleyja: »V tem trenutku je bila to zelo pomembna zmaga za našo ekipo. Novogoričanke so odigrale svojo najboljšo tekmo v letošnji sezoni, mi pa smo v stanju, v kakršnem smo bili, ostajamo neporaženi. Igralkam čestitam na borbenosti in želji, vendar z nekaj strahu v njihovih očeh. Zavedati se moramo, da smo igrali s sprejemalsko linijo, ki je bila prvič v takšnem položaju, saj sta lani Anja Maček in Zala Špoljarič igrali še za našo drugo ekipo, Asja Šen pa večinoma na korektorskem položaju. Zdaj je odgovornost večja, tako da bodo rabile še nekaj časa, da si bodo bolj zaupale. Še enkrat, pomembno je, da so dekleta videla, da lahko, ne glede na to, v kakšni zasedbi igramo, nasprotnicam nudimo dober odpor ali pa celo zmagamo.«