Naslovnica / Črna kronika / Ogenj je uničil staro muzejsko kaščo na Zapricah

Ogenj je uničil staro muzejsko kaščo na Zapricah

V požaru muzejske dvocelične kašče iz leta 1828 na Zapricah je nastalo za več tisoč evrov škode, kašča pa je bila v požaru močno poškodovana.

Včeraj popoldne, nekaj po 17. uri, je v muzeju na prostem na kamniških Zapricah zagorela lesena dvocelična kašča. Kljub zelo hitremu posredovanju gasilcev PGD Kamnik, ki ob prihodu na kraj nemudoma začeli z gašenjem objekta in varovanjem oz. ohlajanjem sosednjih muzejskih kašč oz. objektov na katere so letele iskre, so ognjeni zublji s slamo krit lesen objekt, ki je bil v muzej na prostem prenešen iz Tuhinjske doline, poškodovali do te mere, da ga najverjetneje ne bo moč obnoviti.

Kamniški gasilci z gašenjem vsekakor niso imeli lahkega dela, saj so morali s kašče odstraniti vso gorečo slamnato kritino, nekaj slame, ki je prav tako zgorela, pa je bilo shranjene tudi v samem objektu.

Gasilci so s hitrim in učinkovitim posredovanjem kaščo sicer uspeli obvarovati pred popolnim uničenjem, vseeno pa je je bil objekt v požaru močno poškodovan.

Po prvih podatkih Policijske uprave Ljubljana naj bi do požara, zaenkrat še iz neznanega vzroka, predvidoma prišlo v notranjosti objekta, v požaru pa je nastalo za več tisoč evrov škode. Policisti pa v zvezi s požarom še zbirajo informacije in vodijo kriminalistično-forenzično preiskavo.

Portal Kamnik.info za svoje delovanje uporablja piškotke. S piškotki zagotavljamo boljšo uporabniško izkušnjo, enostavnejši pregled vsebin, analizo uporabe, oglasne sisteme in funkcionalnosti strani. S klikom na »Sprejmi piškotke« dovoljujete uporabo vseh piškotkov. Piškotke za posamezne namene lahko izberete in urejate s klikom na »Nastavitve«.

Close Popup
Privacy Settings saved!
Nastavitev piškotkov

Spletno mesto uporablja piškotke za izboljšanje vaše izkušnje med krmarjenjem po spletnem mestu. Od tega so piškotki, ki so razvrščeni glede na namen, shranjeni v vašem brskalniku, saj pripomorejo k boljšemu delovanju osnovnih funkcionalnosti spletnega mesta. Uporabljamo tudi piškotke tretjih oseb oz. zunanjih partnerjev, kot so denimo Google ter družabnih omrežji, kot je Facebook. Ti piškotki nam pomagajo pri vodenju statistike obiska in oglaševanja. Omenjeni piškotki bodo shranjeni v vašem brskalniku samo z vašim soglasjem. Piškotke lahko tudi onemogočite, kar pa lahko vpliva na delovanje oz. izgled same strani.

Piškotki, ki so nujno potrebni za pravilno delovanje spletne strani. Teh piškotkov ni mogoče zavrniti.

Nujni piškotki
Za nemoteno delovanje portala uporabljamo sledeče nujne piškotke:
  • wordpress_test_cookie
  • wordpress_logged_in_
  • wordpress_sec

Save
Shrani nastavitve