Naslovnica / ŠPORT / Pet zmag za lep konec uspešne sezone

Pet zmag za lep konec uspešne sezone

Na MTB poligonu Šumberk v Domžalah se je v nedeljo končala sezona slovenskega pokala SloXcup v krosu za gorske kolesarje. Domžalska Energijateam je organizirala kratki kros, tekmovalke in tekmovalci kamniškega Calcit Bike Teama pa so se za konec sezone veselili 5 zmag.

Na moški elite dirki se je ob odsotnosti Roka Nagliča zmage veselil Gregor Dimic. Večino dirke je bil na čelu dirke Calcitovec Matic Kranjec Žagar, ki pa je moral priznati premoč domačinu Dimicu, ta ga je prehitel v predzadnjem krogu. Naglič se je sicer na koncu veselil prvega mesta v točkovanju sezone, drugi je bil Kranjec Žagar, ki je slavil v seštevku med mlajšimi člani.

Zoja Bolčina Ravnikar je bila tretja med tekmovalkami do 17 let in tretja v končnem seštevku sezone 2024.

Tajda Šoštarko je slavila med tekmovalkami do 15 let in ob tem potrdila zmago v skupnem seštevku. Prvo mesto je vpisala na vseh 7 dirkah sezone, ob tem je osvojila tudi naslov državne prvakinje. Ula Ravnikar Bolčina je osvojila tretje mesto, na tem mestu je končala tudi sezono. Jakob Krapež je bil drugi na dirki U15 in drugi na koncu pokalnega tekmovanja.

Mlajše kategorije so se pomerile tudi na tehničnem poligonu. Med tekmovalci v kategoriji U13 je v seštevku točk na poligonu in na dirki zmagal Lamar Škrijel (CALCIT BIKE TEAM), ki se je pokalnem točkovanju uvrstil na 4. mesto. Anamarija Kosec se je veselila prvega mesta na dirki in s 100% izkupičkom zmag v sezoni postala pokalna prvakinja. Hana Bele Grkman je bila najboljša v konkurenci tekmovalk do 11 let.

Med veterani 1 je suvereno zmago vpisal Boštjan Hribovšek.

Na dirki so nastopili še drugi gorski kolesarji kamniškega Calcit Bike Teama, vse rezultate najdeš na tej povezavi: https://prijavim.se/uploads/5381_result.pdf