Ob Maistrovem mostu pri kamniški tržnici je prišlo do porušitve opornega zidu, razpoke v pa je moč opaziti tudi v opornem zidu pod samim mostom.
V soboto okoli 16. ure je pri kamniški tržnici, tik ob nosilcu Maistrovega mostu, prišlo do porušitve dotrajanega oziroma slabo zgrajenega opornega zidu, katerega zajeten del se je porušil v strugo reke Kamniške Bistrice.
Porušitev dela utrjene brežine neposredno ob nosilni konstrukciji mostu, pa najbrž ni povsem nedolžne narave, saj je večje razpoke mogoče opaziti tudi v zidu neposredno pod samim mostom, zaradi česar obstaja resna možnost, da bi bila, še posebej ob morebitnih večjih padavinah in nadaljevanju rušenja zidu, načeta tudi nosilna konstrukcija mostu.
Nekoliko starejši Kamničani se še spomnijo, da je Maistrov most, ki je nadomestil nekdanji Železni most, le-ta je na omenjenem mestu trdno stal 107 let, razmeroma nov, saj je bil zgrajen pred dobrimi petindvajsetimi leti oz. leta 1999.
Zgrajen je bil v času mandata župana Toneta Smolnikarja, gradilo pa ga je kasneje propadlo podjetje SCT, ki ga je vodil razvpiti, zdaj že pokojni ter s kamniškim zlatim občinskim priznanjem nagrajeni Ivan Zidar.
Gradnja novega mostu je ob prelomu tisočletja med Kamničani vzbudila nemalo polemik, še posebej zato, ker Maistrov most na nek način ni bil nikoli dokončan, oziroma vsaj ne tako, kot je obljubljal tedanji župan.
Stari oz. »Železni most« je imel namreč granitno oz. kamnito ladijco, iz enakega, domala neuničljivega kamna, pa so bili zgrajeni tudi oporni zidovi, ki so vodnim ujmam in zobu časa kljubovali več kot stoletje.
Večina omenjenega kamna je bila med rušitvijo starega mostu oštevilčena in odstranjena, kljub temu, da je takratna občinska oblast vehementno in »zaprmej« zagotavljala, da bo kamen znova uporabljen, pa ni bil. Še več, povečini naj bi izginil oziroma, na neznan način (in račun), postal celo gradbeni material za zasebne hiše oz. vile nekaterih vplivnih posameznikov.
Strasti in polemike ob ter po gradnji Maistrovega mostu so bile celo tako razgrete, da je spominska tabla, ki je bila vgrajena na mostu, že nekaj dni po odprtju mostu končala v reki Kamniški Bistrici.
Kot kaže sobotna zrušitev opornega zidu ob mostu, pa takratne polemike med občani Kamnika morebiti vendarle niso bile tako brezpredmetne in se utegnejo znova obuditi.