Naslovnica / ŠPORT / V tekmi preobratov so do zmage v Kamniku prišli Kanalci

V tekmi preobratov so do zmage v Kamniku prišli Kanalci

Odbojkarji Calcit Volleyja so v tekmi drugega kroga Sportklub prve odbojkarske lige za moške doma izgubili z Alpacem Kanalom z 2:3 (23, -11, -18, 22, -11). V prihodnjem krogu se bodo v soboto, 19. oktobra, v gosteh pomerili z i-Vent Mariborom.

Calcit Volley – Alpacem Kanal 2:3 (23, -11, -18, 22, -11)

Kamnik – Športna dvorana Kamnik, gledalcev 250, sodnika: Tomec, Klinar.

Calcit Volley: Karadža (L), Podobnik 7, Nanut 6, Lazar 5, Sladič, Suhadolnik 2, Okroglič 10, Nwachukwu 10, Oman, Blaževič, Jensterle, Gomez 8, Pavlović 2. Trener: Gašper Ribič.

Alpacem Kanal: Mugerli, Ćinćur 11, Jerončič 10, Lavrič, Vinčić 3, Godnič, Stojanovič, Okroglič (L), Ristić 10, Kovačič, Pičulin (L), Maretič 20, Ranc 20. Trener: Gregor Jerončič.

Medtem ko so Kamničani novo sezono začeli s pričakovanim porazom v Ljubljani proti ACH Volleyju, so Kanalci doma brez izgubljenega niza premagali Krko. V Kamnik se je po treh letih vrnil trener Gregor Jerončič, ki je v sezoni, ki jo je zaznamoval covid-19, s Calcit Volleyjem, osvojil pokal Slovenije, v letošnji je trener Alpacema. Za Kanalce igra tudi njegov sin Rok, ki je bil, v že omenjeni sezoni, igralec kamniške ekipe.

Začetek prvega niza je pripadel domači ekipi, ki je vodila vse do sedme točke, nato pa so gostje na servis Dejana Vinčića, dolgoletnega slovenskega reprezentanta in napadu Vida Ranca povedli z 10:8. Toda Kamničani so se hitro vrnili v igro, zasluge za to pa pripadajo tudi Maju Nanutu, ki je z asom dosegel četrto zaporedno točko domače ekipe za njeno vodstvo z 12:10. Čeprav so gostje vzeli polminutni odmor, to ni zaustavilo naleta domače ekipe, ki je po prišla do petih točk prednosti (17:12). Gregor Jerončič je posegel še po drugem polminutnem odmoru, vendar so tudi po njem Kamničani do končnice niza ohranjali prednost treh, štirih točk. Prišli so tudi do štirih zaključnih žog, toda na servis Roka Jerončiča so Kanalci ubranili tri, četrto pa je le izkoristil Nanut za prvi letošnji niz Calcit Volleyja v državnem prvenstvu.

V drugem nizu so kanalski odbojkarji na servis Matije Ćinćurja povedli s 5:0, tako da je bil domači trener Gašper Ribič prisiljen vzeti polminutni odmor, tudi po njem pa so gostje dosegli še eno točko. V novih težavah so bili domači odbojkarji na servis Vida Ranca, ki je z asom prednost svoje ekipe povečal na 13:1. Pri tako visokem vodstvu je bilo samo še vprašanje, kakšna bo prednost gostov ob koncu niza, v katerem so domači odbojkarji zatajili v vseh elementih igre. Na koncu je znašala kar štirinajst točk.

Gostje so odlično servirali tudi v tretjem nizu in po treh zaporednih asih Andreja Ristića je bilo že 4:0 in šele Uroš Pavlović je po polminutnem odmoru dosegel prvo točko za svojo ekipo. Tudi po tej točki domače ekipe so na igrišču, tudi po zaslugi Vinčića, še naprej prevladovali razigrani gostje, ki so po bloku Ćinćurja vodili že s 15:8. Z blokom Tea Podobnika, ki je pred tem menjal Nanuta, so domači odbojkarji svoj zaostanek znižali na štiri točke (11:15). Svoj zaostanek so Kamničani prepolovili po novem bloku, tokrat Kubanca Julia Alberta Gomeza in Nigerijca Kelvina Nwachukwuja (14:16), toda po treh asih Liana Svita Maretiča so gostje pobegnili na šest točk (21:15), s tem pa je bil tudi tretji niz odločen.

Četrti niz je bil spet bolj izenačeni. Domačini so prvi prišli do prednosti dveh točk (5:3), vendar so jih gostje na peti točki ulovili, nato pa povedli s 7:6. Toda Kamničani se tokrat niso predali, nasprotno, na servis Luke Lazarja in treh zaporednih napakah gostov so prišli do štirih točk prednosti (14:10). S štirimi točkami so vodili še pri izidu 16:12, imeli so tudi protinapad za pet točk prednosti, toda na servis Vinčića in točki Ranca sta bili ekipi na šestnajsti že skupaj. Ko je Julio Alberto Gomez z asom Kamničanom prinesel tri točke prednosti (20:17), se je domači ekipi nasmihal peti niz, vendar se s tem ni strinjal Ranc, ki je z dvema zaporednima asoma izid na 22. točki izenačil. Vseeno je o zmagovalcu odločal peti niz, kajti v končnici so domači odbojkarji dosegli tri zaporedne točke, ključen pa je bil blok Jureta Okrogliča za kamniško vodstvo s 23:22.

Odločilni peti niz je bolje začela domača ekipa. Na servis Lazarja je vodila s 5:2, vendar so Kanalci po polminutnem odmoru z dvema zaporednima točkama Maretiča povedli s 6:5. Za polminutni odmor se je takrat odločil Ribič, toda po bloku Roka Jerončiča so na menjavo strani z dvema točkama prednosti odšli gostje. Kamničani so še izenačili na deveti točki, to pa je bilo tudi vse, kajti po napaki domačega organizatorja igre in odličnem napadu Ranca so Kanalci prišli do treh točk prednosti (12:9), ki so jo z blokom Ćinćurja povečali na štiri (13:9). Visoke prednosti niso zapravili.

Gašper Ribič, trener Calcit Volleyja: »Tekmo smo odigrali v valovih. Pozitivno je, da smo se po slabem drugem nizu vrnili v igro, na trenutke igrali odbojko, ki smo jo sposobni, še naprej pa smo imeli težave z učinkovitostjo v napadu. Morda je bilo tudi nekaj napačnih odločitev, ampak ne smemo se izgovarjati na to. Morali bomo še bolj trenirati in se pripraviti na tekmo z Mariborom ter jo skušali odigrati bolje. Fantje so se borili, bo v prihodnosti treba določene zadeve bolje odigrati.«

Gregor Jerončič, trener Alpacem Kanala: »Že v prvem nizu smo naredili veliko napak, predvsem mislim na priložnosti za ‘break-point’, ki jih nismo izkoristili. Po izgubljenem nizu smo se dobro pobrali, dobro servirali, kar nam je tudi prineslo prednost. Normalno je, da smo v četrtem nizu nekoliko padli v igri, nekoliko pa me je zmotilo, da smo bili na nekaterih žogah, ki so padle na tla, premalo odločni oziroma bi morali drugače odigrati. Toda to je šele drugi krog prvenstva, oboji se še nekoliko lovimo, sem pa zadovoljen s pristopom in energijo, kar je v tem začetnem delu zelo pomembno.«