Na 112 razpisanih mest v gimnazijskem programu GSŠRM se je prijavilo kar 172 devetošolcev, zelo spodbuden pa je tudi vpis v programa ekonomski tehnik in predšolska vzgoja.
Sodeč po informacijah Ministrstva za vzgojo in izobraževanje, ki je objavilo podatke na katere srednje šole se želi vpisati nova generacija dijakov, je zelo veliko zanimanje tudi za kamniško gimnazijo.
Gimnazija in srednja šola Rudolfa Maistra Kamnik je namreč v programu gimnazije razpisala 112 mest, prejela pa kar 172 prijav devetošolcev.
Dr. Branislav Rauter, ravnatelj GSŠRM Kamnik, veliko zanimanje bodočih dijakov za izobraževanje v Kamniku pripisuje kakovostnemu in zavzetemu pedagoškemu delu ter predanosti profesorjev ter spodbudnemu učnemu okolju, dobremu sodelovanju s starši in povezovanju z okoliškimi šolami.
Vodstvo šole zaradi velikega zanimanja za vpis v kamniško gimnazijo razmišlja o odprtju novega, dodatnega oddelka, saj želijo izobraževanje v Kamniku omogočiti kar največ novim srednješolcem, vendar bodo pri tem najbrž potrebovali pomoč drugih kamniških šol oz. lokalne skupnosti, saj naj bi GSŠRM, spričo prostorske stiske, že zdaj, kot pravi ravnatelj, »pokala po šivih«.
Četudi vodstvu kamniške gimnazije uspe zagotoviti pogoje za vsaj še en oddelek za program gimnazije, pa se bodo morali bodoči kamniški gimnazijci in gimnazijke vseeno soočiti z omejitvami vpisa, pri katerem bodo letos prvič šteli tudi dosežki na nacionalnem preverjanju znanja, ki bodo znani še pred zaključkom prenosa prijav.
Najlažje, zagotovo pa tudi najceneje, bilo prostorsko stisko, ki vlada na Gimnaziji in srednji šoli Rudolfa Maistra (ter tudi na drugih kamniških oz. slovenskih šolah) razrešiti z uvedbo dvoizmenskega pouka, vendar se vodstvo šole boji, da tovrsten ukrep, ki je bil nekdaj sicer nekaj povsem običajnega, med bodočimi dijaki in njihovimi starši, bržkone pa tudi med profesorji, ne bi našel pravega razumevanja.