Danes dopoldne se je na Duplici, s tradicionalno povorko maškar in pustnim rajanjem pred osnovno šolo Marije Vere, začelo veselo praznovanje pusta na Kamniškem.
Majhne in velike maškare so se nekaj pred deveto dopoldne zbrale pred OŠ Marije Vere, nato pa v ob taktih Godbe Stranje, učencev Glasbene šole Kamnik ter kamniških mažoretk, v tradicionalni povorki krenile na pohod po ulicah Duplice in Bakovnika, kjer jih je počakalo in navdušeno pozdravilo kar precej tamkajšnjih prebivalcev.
Na svojem pohodu po Duplici in Bakovniku so dupliške maškare, povečini učitelji in učenci OŠ Marije Vere, ki se jim je, kar je še posebej razveseljivo, pridružilo tudi precej našemljenih staršev otrok in drugih maškar, za nekaj časa zaprle promet na Ljubljanski cesti, ampak se zaradi tega nihče izmed naključno mimoidočih ni prav nič hudoval. Kako bi se le, ko je vendar pust, čas veselja in norčavosti, za nameček pa so za varnost in nemoten potek povorke zgledno poskrbeli domači gasilci, samo živopisno povorko najrazličnejših pustnih likov, pa si je bilo nedvomno zanimivo in vredno ogledati.
Po obhodu po ulicah Duplice in Bakovnika se je pustna povorka vrnila pred OŠ Marije Vere, kjer so maškare svoje veselo pustno druženje nadaljevale z rajanjem ob glasbi, krofih in soku, senat strogih pustnih razsodnic, pa je najboljše maske nagradil z lepimi nagradami.
Za najbolj izvirne in najlepše pustne maske so bile izbrane:
- glasba (Lana Vuga, 5. a),
- govorilnica (Ana Jaklič, 5. a),
- žirafa (Živa Žagar, 3. c),
- robota (brata Šprah, 3. a in 7. a),
- Pločevinko (Boris Bilić, 4. c),
- mavrica (Vita Pestotnik, 5. c),
- slikar (Ažbe Kern, 3. a).
Ker je bila izbira med maškarami tako velika in se je komisija res težko odločila, je podelila še nekaj tolažilnih nagrad. Le te so prejeli rožica iz 2. c, vesoljec (2. c), aligator (5. a), snežak (5. b), nuni (naši snažilki Martina in Mimi), jagodka (učiteljica Teja Strlič) in družina palčkov.
Nagrada za najboljšo skupinsko masko prejel v 8. a razred, ki se je predstavil kot živalski vrt, kar naj bi jim, po mnenju nekaterih učiteljev in učiteljic, občasno prav pristajalo. Učenci so se nagrade »en prost dan šole« zelo razveselili.
Za ohranjanje tradicije pustovanja ter organizacijo pustne povorke in rajanja si v OŠ Marije Vere, kjer že vrsto let znajo združiti prijetno s koristnim in delovno soboto nameniti pustovanju, seveda pa tudi vsi, ki jim pri tem pomagajo pri organizaciji in izvedbi, od Krajevne skupnosti Duplica do gasilcev in vseh drugih, zaslužijo vse pohvale, kajti pustna povorka na Duplici in Bakovniku ne pripomore zgolj k ohranjanju in oživljanju prastarih pustnih navad, ampak hkrati služi tudi kot dober vzgled vsem drugim šolam in lokalnim skupnostim, kjer so tradicijo pusta in pustovanj, največkrat zgolj zaradi ležernosti, kar nekoliko zanemarili.