Zdravko Bodlaj je prejel srebrno priznanje Občine Kamnik za predanost slovenskim goram ter skrb za urejanje in vzdrževanje planinskih poti in koč.
Obrazložitev priznanja
Občinski svet Občine Kamnik podeljuje Zdravku Bodlaju srebrno priznanje Občine Kamnik za predanost slovenskim goram ter skrb za urejanje in vzdrževanje planinskih poti in koč.
Zdravko Bodlaj je že kot deček spoznal, kaj pomeni biti planinec ter kaj obsega skrb za planinske koče in poti. Z vzorom, ki ga je dobil v družini, se je kmalu spoznal z deli pri oskrbovanju koč. Le-ta so včasih potekala peš, v koših na ramenih mož, žena in tudi mladih fantov, kot je bil Zdravko Bodlaj.
Kot član Planinskega društva Kamnik že dolga leta sodeluje v gospodarstvu pri vzdrževanju in obnovi koč, posebej pa kot markacist. Kot načelnik Odseka za planinske poti in dolga leta podpredsednik Planinskega društva Kamnik skrbi za urejene planinske poti na območju Kamniško-Savinjskih Alp. Kot inštruktor markacist in član ekipe za zvezne akcije pri Planinski zvezi Slovenije pa je bil od nekdaj dejaven tudi drugje v slovenskih gorah.
Naj planinska pot 2023, med Brano in Planjavo, in Naj planinska pot 2024, Koželjeva pot ob Kamniški Bistrici, sta bili proglašeni prav na njegovem terenu, v domačih kamniških planinah. V teh letih so kamniške planinske poti tako dobile epilog pridnih in nesebičnih rok markacistov Planinskega društva Kamnik. Velika zasluga gre prav Zdravku Bodlaju, ki vedno bedi nad vsako poškodbo na terenu in poskrbi, da fantje in dekleta dobro opravijo svoje delo.
Zdravko Bodlaj ni le neumoren in nesebičen planinec, ki z veseljem poprime za vsako delo. Je človek, ki v prvi vrsti ljubi domače gore in doline ter vse, ki se gibajo v tem okolju. Tako ni skrivnost, da njegovo prostovoljno delo presega besede in se nanj vedno lahko zaneseš.
Je natančen in organiziran mož, ki poskrbi, da vsak kos materiala, vdelanega v planinsko pot, ni le kos lesa ali kovine, temveč umetnina. Njegov material je les; posebno priljubljen mu je les macesna. S svojim hobijem je kot prostovoljec že celo življenje povezan z gozdom, kar je predal tudi svoji širši družini.